Velikonoce Martina Hudce a jeho plány pro duben

Krátký rozhovor s Martinem Hudcem o jeho plánech na duben a prožitých Velikonocích.
Máš za sebou Velikonoce, odpočinul sis nebo jak si je trávil?
Ahoj, velikonoce jsem si užil krásně, byli jsme s rodinou v Luhačovicích na prodloužený víkend, v neděli v Kopřivnici závody a v pondělí doma obcházka babiček s malým Mikim. Mrzelo mě akorát, že jsme s kamarády nemohli uskutečnit pravidelnou Velikonoční enduro vyjížďku kvůli počasí, letos toho sněhu bylo hrozně moc.
Vzpomínal si klouzání v Kopřivnici, jaké to bylo? na stylu tvé jízdy bylo vidět že si se hodně bavil
Mě to bavilo strašně, koukal jsem jak dobře fungovali pneumatiky i bez hrotů. Překvapili mě , ale reakce na počasí ostatních účastníků, kteří z toho neměli evidentně takovou radost jak já. Měli jsme jen 4 zimní pneumatiky, tak jsem byl rád že nepřišel během závodů žádný defekt a kromě trefeného barelu, za který jsem dostal minutovou penalizaci a připravil nás o vítězství, bylo vše ok.
Máš teď před sebou 3 měsíční pauzu do dalšího závodu MS v Rally, co budeš dělat? Slyšel jsem že se po delší době vracíš na motorku
Nechci doma otálet a zevlovat, tak jsem vymyslel, že rally přestávku vyplním po dlouhé době na závodech enduro. Měl bych se v půlce dubna zúčastnit Enduro sprintu v Bílině, bohužel ještě jsem na motorce neseděl, tak snad aspoň jednou vyjedu před závodem na trénink, aby to nebyl úplný propadák. Na závodě jsem byl naposledy v roce 2008, od té doby jsem se s vezl tak 4krát za rok, takže nečekám nic světového, ale dost se těším na starou partičku přátel.
V dubnu tě ještě čeká Rally Orlické Hory, tam ale pojedeš jako předjezdec takže asi uvidíme velkou show. Bude to jediná letošní možnost kde tě vidět v česku nebo plánuješ ještě nějaké starty?
Dostal jsem nabídku od pořadatele jet jako poslední předjezdec pod hlavičkou hlavního partnera závodu společnosti PEWAG. Pojedeme se závodním Mitsubishi EVO IX a určitě chceme lidi pobavit, takže počítám, že za ruční brzdu budu tahat víc než obvykle, ale i zároveň být nápomocni pořadatelům v oblasti zabezpečení bezpečnosti. S pořadatelem Pewag Rally Orlické hory jsem v kontaktu už delší dobu a velmi pozitivně mě překvapil přístup k pořádání soutěže, kde to nekončí jen pořádáním závodu, ale je to i velkém doprovodném programu s večerní hudební show. To mi přijde fajn, udělat potom i zábavu po závodě, aby se posádky mohli pobavit a zážitcích s fanoušky. Zatím další plány pro start v ČR nejsou, ale samozřejmě by jsme chtěli koncem roku startovat v Praze na Rallysprintu a v Sosnové, ale to je ještě daleko.


